Міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів

Міжшкільна методична комісія  вчителів початкових класів Новозапорізької  гімназії «СМАРТ»   та Розумівської гімназії  «Темп»

Аналіз роботи за 2021/2022н.р.

 Аналіз роботи

міжшкільної методичної комісії вчителів початкових класів

Новозапорізької та Розумівської шкіл

Долинської сільської ради

Запорізького району

Запорізької області

за  2021/2022 н.р.

У 2021/2022 навчальному році міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів продовжує працювати над проблемою: «Формування професійної компетентності педагога початкових класів як необхідної умови реалізації Державних стандартів освіти шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій».

План роботи ММК вчителів початкової ланки було складено з урахуванням цілей методичної теми, аналітичної характеристики педкадрів, та на підставі пропозицій, які були внесеніні під час серпневого засідання ММК.

Робота ММК була спрямована на вирішення таких завдань:

- Здійснення заходів, спрямованих до переходу на новий зміст, структуру навчання у всій початковій школі;

- Продовження роботи щодо удосконалення освітнього процесу: оволодіння інноваційними технологіями, навичками самоаналізу, доцільними формами, методами та прийомами навчання учнів початкової школи;

- Впровадження інтерактивних технологій навчання, діяльнісного та компетентісного підходу;

- Забезпечення якісних освітніх послуг у період дистанційного навчання;

- Нові виміри та підходи до професійного розвитку вчителя.

До складу ММК входять 9 вчителів початкових класів з Новозапорізької та Розумівської шкіл Долинської ОТГ: 

  • вчитель вищої категорії, учитель-методист – 3 (Безсмертна Лариса Іванівна, Заставська Ганна Володимирівна, Русанова Людмила Вікторівна)
  • вчитель вищої категорії, старший вчитель – 1 (Шрамко Олена Василівна)
  • вчитель вищої категорії – 2 (Захарюта Наталія Сергіївна, Сасанчина Марина Василівна)
  • спеціаліст - 3 (Богоутдінова Оксана Степанівна, Буланенко Надія Андріївна, Гирлаку Тетяна Олегівна).

За стажем роботи: 0 – 5 років – 3; 10 – 20 років – 1; 20 і більше – 5.

Для підвищення власної педагогічної майстерності та професійного рівня члени ММК працюють над індивідуальними методичними темами:

 «Тематична інтеграція» (Безсмертна Лариса Іванівна, вчитель 3 класу)

«Інтеграція у початковій школі» (Богоутдінова Оксана Степанівна, витель 2 класу)

«Виховання у дітей культури поведінки взаємоповаги» (Буланенко Надія Андріївна, вчитель 1 класу)

 «Використання ігрових технологій в освітньому процесі» (Гирлаку Тетяна Олегівна, витель 2 класу)

«Формування і розвиток ключових компетентностей учнів» (Заставська Ганна Володимирівна, витель 1 класу)

«Розвиток креативного мислення молодших школярів через використання творчих завдань» (Захарюта Наталя Сергіївна, вчитель 3-Б класу)

«Мотиваційний компонент на уроках учнів початкових класів» (Русанова Людмила Вікторівна, витель 4 класу)

«Критичне мислення як складова розумової діяльності учнів початкових класів» (Сасанчина Марина Василівна, витель 3-А класу)

«Формування математичної компетентності при розв’язуванні сюжетних задач» (Шрамко Олена Василівна, витель 4 класу)

Війна в нашій державі суттєво вплинула на всі сфери життя. Зупинка, майже місячна, в освітньому процесі і повний перехід на дистанційне навчання в умовах воєнного часу, вимагали від вчителів зміни в підходах навчання, врахування психологічного стану дітей і батьків, включення в освітній процес дітей з окупованих територій та дітей, які виїхали за кордон. В 4 класах відмінено ДПА. В телефонно-дистанційному форматі йде набір майбутніх першокласників. Тому теми засідань на ІІ півріччя, що були заплановані на початку навчального року стали не актуальними і були переглянуті.

Таким чином на засіданнях ММК вчителів початкових класів у 2021/2022 н.р. крім питань щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, актуальних проблеми методики та технології викладання в новій українській школі, формувального і підсумкового оцінювання учнів початкової школи, були розглянуті питання дистанційного навчання  та організованого завершення навчального року в умовах воєнного стану.

Перше серпневе засідання ММК в цьому навчальному році було проведено очно на базі Розумівської школи. Вчителі обговорили план роботи на рік та виклики, що стоять перед початковою школою у 2021/2022н.р. Особливу увагу приділили аналізу методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

На другому жовтневому засіданні ММК, проведеному в дистанційній формі, були розглянуті методичні рекомендації щодо викладання в початковій школі на 2021/2022н.р. Відбулося знайомство з  впровадження власного педагогічного досвіду Заставської Г.В. "Досліджуємо світ природи: методи, прийоми, засоби". Обговорили результати Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «НОВА УКРАЇНСЬКА ПОЧАТКОВА ШКОЛА: НОВІ ВИМІРИ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЧИТЕЛЯ». Практично познайомилися з ігровими таймерами для уроків.

Третє січневе засідання було проведено на базі обох шкіл у форматі телемосту. У вчителів була змога спілкуватися між собою та обмінюватися думками з питань роботи ММК за І семестр, участі у сертифікації вчителів початкових класів, особливостей проведення сучасного уроку в Новій українській школі.

На четверте травневе засідання члени ММК зібралися в zoom конференції для обговорення актуальних питань та організованого закінчення навчального року.

Вчителі початкової школи знаходяться в постійному професійному розвиткові, не зважаючі на умови пандемії, війни. Проходять курси, тренінги, займаються самоосвітою. Беруть участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

В першому семестрі вчителі Новозапорізької школи завершили роботу в обласній творчій групі "Організаційні форми навчання" під керівництвом кандитата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти КЗ “ЗОІППО” ЗОР Гуркової Тетяни Павлівни. З другого семестру розпочали роботу в обласній творчій групі "Освоєння комунікативного медіасередовища молодшими школярами" під керівництвом старший викладача кафедри початкової освіти КЗ “ЗОІППО” ЗОР Петрик Ольги Володимирівни.

Високий рівень професіоналізму продемонструвала вчитель третього класу Новозапорізької школи Сасанчина Марина Василівна під час проходження сертфікації вчителів початкових класів. Марина Василівна успішно склала, як теоретичний іспит – тестування, так і під час вивчення практичного досвіду вразила експертів. Результатом серйозної роботи вчителя протягом року став сертифікат. 

Враховуючи результат сертифікації вчителів початкових класів, пройшла позачергову атестацію Сасанчина Марина Василівна. За результатами роботи атестаційної комісії Марина Василівна підтвердила кваліфікаційну категорію вчитель вищої категорії та отримала педагогічне звання старший учитель.

В рамках проходження планової атестації, провела відкритий урок з літературного читання вчитель Розумівської школи Безсмертна Лариса Іванівна. За результатами роботи атестаційної комісії Лариса Іванівна підтвердила кваліфікаційну категорію вчитель вищої категорії та педагогічне звання учитель-методист.

Посіла 7 місце в обласному конкурсі фахової майстерності "Без бар'єрів" по інклюзивному фізичному вихованню вчитель Розумівської школи Русанова Людмила Вікторівна.

Вчителі Розумівської школи Русанова Людмила Вікторівна та Безсмертна Лариса Іванівна зайняли ІІІ та ІV рейтингове місце серед сто кращих ЗСО України у загальному заліку Осіннього лайт-конкурсу "Кращий кабінет початкових класів ЗСО"-2021року.

Робота з обдарованими учнями велася переважно в першому семестрі. За підсумками ІІ етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2021/2022 н.р.  визнано переможницею ІІ етапу Конкурсу, ученицю 4 класу ОЗЗСО Розумівської школи, Іванченко Маргариту, яку було направлено на ІІІ етап, що відбувся 22 грудня 2021 року в онлайн форматі

Взяти участь у Міжнародних конкурсах "Геліантус", "Кенгуру", "Соняшник" тощо не було можливості, в зв'язку з воєнними діями.

Кожного дня перед освітянами постають нові питання, які не можливо передбачити. Головне рухатися вперед і не опускати руки. Віримо в Україну!


Аналіз ШМК вчителів початкових класів Новозапорізької школи за 2021-2022 н.р.

Аналіз ШМК вчителів початкових класів Розумівської школи за 2021 - 2022 н.р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий