Міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів

Міжшкільна методична комісія  вчителів початкових класів Новозапорізької  гімназії «СМАРТ»   та Розумівської гімназії  «Темп»

Аналіз роботи ММК за І семестр 2023/2024 н.р.

 Аналіз роботи

міжшкільної методичної комісії вчителів початкових класів

Новозапорізької гімназії "СМАРТ" та Розумівської гімназії "ТЕМП"

Долинської сільської ради

Запорізького району

Запорізької області

за І семестр 2023/2024 н.р.

У 2023/2024 навчальному році міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів працює над проблемою: «Формування професійної компетентності педагога початкових класів як необхідної умови реалізації Державних стандартів освіти в умовах воєнних реалій».

План роботи ММК вчителів початкової ланки було складено з урахуванням цілей методичної теми, ситуації в країні та в освіті, та на підставі пропозицій, які були внесенні під час серпневого засідання ММК.

Робота ММК була спрямована на вирішення таких завдань:

- Забезпечення якісної освіти учнів початкової ланки в умовах дистанційного навчання;

- Психологічна підтримка дітей у період воєнного стану;

- Професійний розвиток вчителя в реаліях сьогодення.

До складу ММК входять 9 вчителів початкових класів з Новозапорізької гімназії "СМАРТ" та Розумівської гімназії "ТЕМП" Долинської ОТГ: 

  • вчитель вищої категорії, учитель-методист – 3 (Безсмертна Лариса Іванівна, Заставська Ганна Володимирівна, Русанова Людмила Вікторівна)
  • вчитель вищої категорії, старший вчитель – 2 (Шрамко Олена Василівна, Сасанчина Марина Василівна)
  • вчитель вищої категорії – 1 (Захарюта Наталія Сергіївна)
  • спеціаліст І категорії  – 1 (Чуб-Колісник Олена Олексіївна)
  • спеціаліст - 2 (Буланенко Надія Андріївна, Гирлаку Тетяна Олегівна).

За стажем роботи: 0 – 5 років – 1; 10 – 20 років – 3; 20 і більше – 5.

Для підвищення власної педагогічної майстерності та професійного рівня члени ММК працюють над індивідуальними методичними темами:

 «Використання ігрових технологій на уроках в початкових класах.» (Безсмертна Лариса Іванівна, вчитель 1 класу)

«Виховання у дітей культури поведінки взаємоповаги» (Буланенко Надія Андріївна, вчитель 3 класу)

 «Використання ігрових технологій в освітньому процесі» (Гирлаку Тетяна Олегівна, вчитель 4 класу)

«Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів» (Заставська Ганна Володимирівна, вчитель 3 класу)

«Розвиток креативного мислення молодших школярів через використання творчих завдань» (Захарюта Наталя Сергіївна, вчитель англійської мови)

  «Мотивація навчальної діяльності - необхідна складова педагогічного впливу на формування компетентностей особистості» (Русанова Людмила Вікторівна, витель 2 класу)

«Сучасний урок в початковій школі як форма активного навчання» (Сасанчина Марина Василівна, вчитель 1 класу)

«Впровадження прийомів мнемотехніки та вправ і технологій по збільшенню швидкості читання» (Чуб-Колісник Олена Олексіївна, вчитель 4 класу)

«Кооперативне навчання  у початковій школі» (Шрамко Олена Василівна, вчитель 2 класу)

Робота нашої методичної комісії спрямована на подолання освітніх проблем, створених агресією росії проти нашої держави. Війна в країні, психологічний стан дітей та вчителів, технічні можливості - все це суттєво впливає на організацію освітнього процесу. Вимагає гнучкості та стресостійкості вчителів, підлаштування під реалії. Опанування різноманітних сервісів для забезпечення варіативності здобувачів освіти в опануванні шкільної програми

Таким чином на засіданнях ММК вчителів початкових класів у І семестрі 2023/2024 н.р. крім питань щодо організації освітнього процесу в закладах освіти, актуальних проблеми методики та технології викладання в новій українській школі, ібули розглянуті питання особливості роботи з молодшими школярами у воєнний час та оцінювання учнів початкових класів в умовах дистанційного навчання.

Перше серпневе засідання ММК в цьому навчальному році було проведено дистанційно. Вчителі обговорили план роботи на рік та виклики, що стоять перед початковою школою у 2023/2024н.р. Особливу увагу приділили особливостям роботи з молодшими школярами у воєнний час.

Наступні засідання ММК, було сплановано на друге півріччя. Адже перший семестр був насичений різноманітною методичною роботою.

Учителі початкових класів громади взяли активну участь в педагогічному онлайн-вернісажі, до якого готували відеопрезентації з власного досвіду роботи.

Під час педагогічного онлайн-вернісажу було презентовано Навчально-методичний посібник "Формування наскрізних умінь у молодших школярів" співавтором якого є вчитель Новозапорізької гімназії "СМАРТ" Заставська Ганна Володимирівна.

Вчителі активно підвищують свій фаховий рівень на тренінгах “Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення“ та курсах НУШ

Відкрите інтерактивне навчальне заняття з української мови в 3 класі на тему "Корінь слова" провела вчитель Новозапорізької гімназії "СМАРТ" Заставська Ганна Володимирівна, яка атестується в цьому навчальному році.

До проєкту фінської математики на платформі Eduten  залучені всі вчителі Новозапорізької гімназії "СМАРТ" та вчитель 4 класу Чуб-Колісник Олена Олексіївна Розумівської гімназії "ТЕМП".

В цьому семестрі під час моніторингу Державної служби якості освіти, були відвідані уроки математики та української мови в 3 класі, дизайну та технології в 4 класі Новозапорізької гімназії "СМАРТ".

Перед нами стоїть ще багато питань, які потребують вирішення:

Подолання освітніх втрат спричинених війною та ковідом.

Емоційний психологічний стан здобувачів освіти в умовах воєнного часу.

- Забезпечення варіативності подання навчального матеріалу в синхронному та асинхронному режимі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий