Міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів

Міжшкільна методична комісія  вчителів початкових класів Новозапорізької  гімназії «СМАРТ»   та Розумівської гімназії  «Темп»

Аналіз роботи ММК за І семестр 2022/2023 н.р.

 Аналіз роботи

міжшкільної методичної комісії вчителів початкових класів

Новозапорізької та Розумівської гімназій

Долинської сільської ради

Запорізького району

Запорізької області

за І семестр 2022/2023 н.р.

У 2022/2023 навчальному році міжшкільна методична комісія вчителів початкових класів працює над проблемою: «Формування професійної компетентності педагога початкових класів як необхідної умови реалізації Державних стандартів освіти в умовах воєнних реалій».

План роботи ММК вчителів початкової ланки було складено з урахуванням цілей методичної теми, ситуації в країні та в освіті, та на підставі пропозицій, які були внесенні під час серпневого засідання ММК.

Робота ММК була спрямована на вирішення таких завдань:

- Здійснення заходів, спрямованих на забезпечення якісної освіти учнів початкової ланки в умовах воєнного стану;

- Забезпечення якісних освітніх послуг у період дистанційного навчання;

- Використання сучасних дистанційних платформ для реалізації діяльнісного та компетентісного підходу;

- Створення умов для професійного розвитку вчителя в реаліях сьогодення.


До складу ММК входять 10 вчителів початкових класів з Новозапорізької та Розумівської гімназій Долинської ОТГ: 

  • вчитель вищої категорії, учитель-методист – 3 (Безсмертна Лариса Іванівна, Заставська Ганна Володимирівна, Русанова Людмила Вікторівна)
  • вчитель вищої категорії, старший вчитель – 2 (Шрамко Олена Василівна, Сасанчина Марина Василівна)
  • вчитель вищої категорії – 1 (Захарюта Наталія Сергіївна)
  • спеціаліст - 4 (Богоутдінова Оксана Степанівна, Буланенко Надія Андріївна, Гирлаку Тетяна Олегівна, Жабицька Дарина Дмитрівна).

За стажем роботи: 0 – 5 років – 4; 10 – 20 років – 1; 20 і більше – 5.

Для підвищення власної педагогічної майстерності та професійного рівня члени ММК працюють над індивідуальними методичними темами:

 «Тематична інтеграція» (Безсмертна Лариса Іванівна, вчитель 4 класу)

«Інтеграція у початковій школі» (Богоутдінова Оксана Степанівна, витель 3 класу)

«Виховання у дітей культури поведінки взаємоповаги» (Буланенко Надія Андріївна, вчитель 2 класу)

 «Використання ігрових технологій в освітньому процесі» (Гирлаку Тетяна Олегівна, витель 3 класу)

«Розвиток емоційного інтелекта молодших школярів» (Заставська Ганна Володимирівна, витель 2 класу)

«Розвиток креативного мислення молодших школярів через використання творчих завдань» (Захарюта Наталя Сергіївна, вчитель 4-Б класу)

  «Розвиток творчого потенціалу особистості молодших школярів засобами фолькльору» (Жабицька Дарина Дмитрівна, вихователь ГПД)

«Мотивація навчальної діяльності - необхідна складова педагогічного впливу на формування компетентностей особистості» (Русанова Людмила Вікторівна, витель 1 класу)

«Сучасний урок в початковій школі як форма активного навчання» (Сасанчина Марина Василівна, витель 4-А класу)

«Кооперативне навчання  у початковій школі» (Шрамко Олена Василівна, витель 1 класу)

Робота нашої методичної комісії спрямована на подолання освітніх проблем, створених агресією росії проти нашої держави. Війна в країні, психологічний стан дітей та вчителів, технічні можливості - все це суттєво впливає на організацію освітнього процесу. Вимагає гнучкості та стресостійкості вчителів, підлаштування під реалії. Опанування різноманітних сервісів для забезпечення варіативності здобувачів освіти в опануванні шкільної програми

Таким чином на засіданнях ММК вчителів початкових класів у І семестрі 2022/2023 н.р. крім питань щодо організації освітнього процесу в закладах освіти, актуальних проблеми методики та технології викладання в новій українській школі, ібули розглянуті питання особливості роботи з молодшими школярами у воєнний час та оцінювання учнів початкових класів в умовах дистанційного навчання.

Перше серпневе засідання ММК в цьому навчальному році було проведено дистанційно. Вчителі обговорили план роботи на рік та виклики, що стоять перед початковою школою у 2022/2023н.р. Особливу увагу приділили особливостям роботи з молодшими школярами у воєнний час.

Друге грудневе засідання ММК, було проведено в асинхронній формі, що пов'язано з постійним відключенням електропостачання та відсутністю інтернету. На засіданні були розглянуті питання оцінювання учнів початкових класів в умовах дистанційного навчання, сучасні форми організації навчання в Новій українській початковій школі, проєкт “Вивчаю – не чекаю” – мобільний застосунок для учнів та учениць 1-4 класу, з яким весело і цікаво вивчати математику.

Вчителі початкової школи знаходяться в постійному професійному розвиткові. Беруть участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети», проходять тренінги, з метою підвищення кваліфікації.

Під час VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» було презентовано Навчально-методичний посібник “Нова українська  початкова школа: розвиток емоційного інтелекту молодших школярів” 1-4 кл. співавтором якого є вчитель Новозапорізької гімназії Заставська Ганна Володимирівна.

Сертифіковані вчителі Сасанчина Марина Василівна та Захарюта Наталія Сергіївна були експертами на третьому етапі сертифікації цього року.

Відкрите інтегроване навчальне заняття з навчання грамоти на тему "Звук [т], [т’]. Букви Т т. Тверді і м’які приголосні звуки. Досліджуємо медіа. Афіша. Читання складів, слів, речень" провела вчитель Новозапорізької гімназії Шрамко Олена Василівна, яка атестується в цьому навчальному році.

До створення ігрового контенту для проєкту “Вивчаю – не чекаю” – мобільний застосунок для учнів та учениць 1-4 класу, з яким весело і цікаво вивчати математику, залучена Заставська Ганна Володимирівна вчитель Новозапорізької гімназії. Проєкт створеного міжнародною організацією War Child Holland та Громадською спілкою “Освіторія” у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Перед нами стоїть ще багато питань, які потребують вирішення:

Організація освітнього процесу в умовах постійного відключення електропостачання.

Емоційний психологічний стан здобувачів освіти в умовах воєнного часу.

- Забезпечення варіативності подання навчального матеріалу в синхронному та асинхронному режимі.

Аналіз роботи шкільної методичної комісії вчителів початкових класів Комунального закладу загальної середньої освіти «Новозапорізька гімназія «СМАРТ» Долинської  сільської ради Запорізького району Запорізької області за І семестр 2022/2023 навчального року

Звіт ШМО вчителів початкових класів, фізичної культури та вихователів ГПД Розумівської гімназії «Темп» за І семестр 2022/2023 н.р.




Комментариев нет:

Отправить комментарий